Genel Sağlık

SPOR SALONLARINDA GÖZLE GÖRÜLMEYEN TEHLİKE

Spor salonları, insanların sağlıklı olmak ve formda kalmak istediklerinde gittikleri mekânlardır. Ancak pek çok kişinin birlikte spor yaptığı bu mekânlarda genellikle unutulan bir faktör vardır

HİPOTERMİ (DONARAK ÖLMEK) NEDİR?

Hipotermi olasığına karşın uzmanlar gösterilen bazı belirtiler durumunda acilen sağlık ekiplerine haber verilmesini tavsiye etti.

BU VİRÜS KANSERİ BİTİRECEK

İngiltere’de kanser araştırmasında uçuğa yol açan herpes virüsü, genetiği değiştirilerek hastaya enjekte edildi. RP-2 adı verilen virüsün, kanserli hücreleri kuşatarak patlattığı ve vücuttaki tümörü küçülttüğü tespit edildi.

MUTLU OLMAK İÇİN

Prof.DR Nevzat Tarhan mutlu olmak için yapılması gerekenleri sıraladı.

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL

Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya hocamız, Covid 19'un grip gibi seyretmeye başladığını belirtiyor. Ancak yine de tehlike geçmiş değil, önümüzdeki dönemde yapılması gerekenlerle ilgili bilgi veriyor.

BİR GÜN BOYUNCA UYUMAZSANIZ NELER OLUR?

İnsan sağlığını en çok etkileyen durumlardan biri de uykudur. Bu yüzden az ya da fazla uyku vücudun biyolojik fonksiyonunu olumsuz etkiler.

AŞI KISIRLIK YAPAR MI?

Prof. Mehmet Ceyhan, koronavirüs aşılarının çeşitli yan etkileri olabileceği yönündeki iddialara yanıt verdi.

Koronovirüs için umut veren hamle

Koronavirüsü yenmek için aşı ve ilaç çalışmaları sürerken, zaten bu hastalığı geçirmiş kişilerin kanları yeni umut olarak ortaya çıktı.

KORONAVİRÜS VÜCUDU NASIL ETKİLİYOR

Aralık'ta Çin'in Vuhan kentinde başlayan koronavirüs salgını, tüm dünyada hızla yayılıyor. Hastalıkların çoğu hafif şiddette seyrediyor.

KORONAVİRÜS SALGININDA ÖLÜ SAYISI

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 4 bin 638’e, virüs bulaşmış hasta sayısı ise 126 bin 258’e yükselirken; 68 bin 266 kişi de tedavi edildi..

KURBAN ETİ NASIL SAKLANIR?

Kurban etini saklarken yapılan bu hata zehirliyor! İşte et saklamanın püf noktaları