Haber

HAYATLAR KÜLE DÖNDÜ

Antalya, Manavgat’ta yangınları söndürme çalışmaları sürüyor. Rüzgârın etkisiyle alevlerin sardığı Sırtköy için tahliye kararı alındı. Harabeye dönen köyde sadece evler değil, hayatlar da küle döndü.

TURİZMDE REKOR KIRILDI

Kurban Bayramı tatilinde, bugüne kadarki en yoğun iç pazar hareketliliğinin yaşandığı 2019 yılının rekoru kırıldı. Otellerdeki iç pazar dolulukları 2019'un yüzde 35-40 üzerinde gerçekleşti.

TATİLCİLERLE KORONAVİRÜS YÜZDE YÜZ ARTTI

Yerleşik nüfusu 1 milyon olan Muğla'da bir hafta önce Türkiye'nin dört bir yanından gelen tatilciler ile birlikte nüfusu 6 milyona çıktı. Artan nüfusa paralel olarak vaka sayıları da arttı

BAYRAM TATİLİ DOKUZ GÜN

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayramı tatili süresini açıkladı. "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar" dedi.

TÜRKİYE'DE AŞILANMA YAŞI KAÇA İNDİ?

Türkiye covid-19 ile mücadele kapsamında aşılanma çalışmalarını hızla sürdürürken vatandaş aşı yaşının kaça düştüğünü merak ediyor.

TÜRKOVAC'DAN HEYECAN VERİCİ AÇIKLAMA

'Turkovac' aşısının güvenilirliği ve etkinliğinin kanıtlanmasının ardından Faz-3 çalışmalarının sonucu bekleniyor. Prof. Erhan Akdoğan'dan da 'seri üretime hazırız' mesajı geldi.

BAYRAMDA KISITLAMA OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, vatandaşların merak ettiği 'Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı?' sorusunun yanıtını verdi

HALUK LEVENT: DESTEĞE DEVAM DEDİ

Musixen hiç düşünmeden faaliyet gösterdiği sektöre doğrudan katkı sağladı. Ben de bir teşekkür etmek için bugün buradayım

1 TEMMUZ'DE BAŞLAYACAK NORMALLEŞMENİN DETAYLARI

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı.

1 TEMMUZ SONRASI NORMALLEŞME

Normalleşmede yeni bir sürece geçileceği, toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı.

ÜÇÜNCÜ DOZ AŞI GERİKLİ Mİ?

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, HaberTürk ekranlarında 3. doz aşının gerekli olup olmadığı konusunda konuştu. HaberTürk ekranlarında 3. doz aşının gerekli olup olmadığı konusunda konuştu.

YÜZYILIN EN SICAK YAZINI YAŞIYORLAR

Ülkede Ölüm Vadisi'nde hissedilen sıcaklık 54 derecenin üzerine çıktı. Bölge tarihinde en yüksek sıcaklık 1913'te 56 ila 57 derece kaydedilmişti.

NE ZAMAN MASKESİZ YAŞAYACAĞIZ

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türkiye'nin yarından itibaren geçeceği kademeli normalleşme dönemini değerlendirdi.

NORMALLEŞMENİN YOL HARTASI

Hükümet söz konusu normalleşme adımları için çeşitli senaryolar üzerinde çalışırken ağırlık kazanan yol haritası şekilleniyor.