KARATAY'DAN YİNE BOMBA GİBİ AÇIKLAMA


Karatay, zeytinyağının alzheimeri ve kalp krizini önlediğini belirti

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzamanı Prof. Dr. Canan Karatay, gündeme yine bomba gibi düşecek bir açıklamada bulundu. Karatay, zeytinyağının alzheimeri ve kalp krizini önlediğini belirterek, "Zeytinyağı kanı sulandırıyor. Kanı sulandırmak için aspirin yerine zeytinyağı için" dedi.

Türkiye'de ilk zeytin hasadının gerçekleştirildiği şehir olan Mersin'in Mut ilçesinde belediye ve kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen sempozyuma İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'da katıldı. Prof. Dr. Canan Karatay sempozyumda zeytinyağının vücuda faydalarından bahsederek, kanı sulandırmak için zeytinyağı için uyarısında bulundu.

Canan Karatay'dan beyni geliştiren 4 besin önerisi! Karatay üstüne basa basa söyledi

"Bin 400 yaşındaki bir ağaçtan elde edilen meyveler ve yağlar heyecanlandırıyor. Zeytin altındır zeytin yağı da altın suyudur." dedi 

"KANI SULANDIRMAK İÇİN ASPİRİN YERİNE ZEYTİNYAĞI TÜKETİN"

Zeytinyağının birçok hastalığa iyi geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Karatay, şunları söyledi:

Zeytinyağı, Alzheimer, kalp krizini önlüyor, kanı sulandırıyor. Kanı sulandırmak için Aspirin ile bir sürü lüzumsuz ilaç veriliyor. Zeytinyağı kanı sulandırıyor, ayrıca şekeri düşürüyor. O kadar güçlü antioksidan var ki; bütün hücreler topluyor, beynimizi açıyor. Dışarıdan sürsek, eklem ağrılarını gideriyor. Zeytinyağını vücudumuzun ağrıyan her yerine sürebilirsiniz. Her sabah bir kahve fincanı içmelisiniz. Çocuklarımıza da içmesini öğretmemiz lazım. Yaşımız ilerledikçe daha da fazla içebilirsiniz. Yağlanmanın sebebi şekerdir, işlenmiş fabrikasyon gıdalardır. Bozulmuş trans yağlardır.

 

Etiketler : Canan Karatay