KIRIŞIKLIKLARIN ÖNÜNE GEÇEBİLİRSİNİZ


Kırışıklık erkeklerde de kadınlarda da meydana gelmekte olan sıkıntılardan birisidir

Genetik faktörlere göre kırışıklıkların başladığı yaş grubu değişim gösterebilmektedir. Cilt bakımı Mersin doğru bir şekilde yapıldığı takdirde kişinin cildindeki kırışıklık görünümü azalabilir ve kırışıklıkların görünmesi gecikebilir. Yıllar geçmesiyle beraber kırışıklıkların meydana çıkması daha fazla hale gelebilmektedir. Kırışıklığa sebep olan birçok faktör bulunmaktadır. Mimiklerinizi kullanım şekliniz bile kırışıklıklarınızın erken oluşmasına ve artış göstermesine sebep olabilmektedir. Kırışıklıklar eğer kişi gülmeden de görüyorsa değişim ortaya çıkabilmektedir.

Kırışıklıkların ortadan kalkması veya görünümünün azalması için cilt bakımlarını mutlaka doğru bir şekilde yaptırmalı ve bu noktada uzman olan kişilerden destek almanız gerekebilmektedir. Cilt bakımı Mersin sırasında ise kırışıklık tedavisi noktasında enjeksiyon yöntemleri gibi birbirinden farklı tedavi yöntemlerinin tercih edilmekte olduğu görülebilmektedir. Aynı zamanda kalojen aşısı, dolgu, botoks, prp gibi farklı yöntemler kullanılabiliyor. Buna ek olarak cildinizin yapısına göre en uygun olan yöntemler sizlere bir uzmanın incelemesiyle karşınıza çıkabilir.

Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Dış görünüşünüzde kırışıklıklar oluşmaya başladığı zaman kendinizi psikolojik açıdan da kötü hissedebilirsiniz. Cilt bakımı Mersin sırasında tercih edebileceğiniz bazı yöntemler sizlere kırışıklıklarınızın önüne geçmesinde yardımcı olmaktadır. Botoks, kırışıklık noktasında en fazla tercih edilen yöntemlerin arasında yer alıyor. Bu yöntem sayesinde ince çizgilerden kurtulabilir ve bu çizgilerin tekrar oluşmasını engelleyebilirsiniz www.karakucakklinik.com Botoks yönteminin yüzünüze uygulanırken doğru şekilde ve mutlaka uzman olan birisi tarafından uygulanması gerekmektedir. Botoks yapılacağı sırada ilk seansta bile istediğiniz sonucu alabilmeniz mümkündür.

Kalojen Aşısı İle Kırışıklık Tedavisi

Cildinizin en önemli yapılarından birisi kalojendir. Cildin temel yapı taşı olduğunu görebilirsiniz. Kırışıklık tedavisi Mersin sırasında kalojen aşısı sık şekilde tercih edilen yöntemlerin arasında bulunmaktadır. Kalojen kişinin cildine daha elastik bir görünüm katmaktadır. Bu madde sayesinde hem cildiniz daha pürüzsüz görünür hem de yaşlılık belirtilerinden olan kırışıklıkların geçmesi sağlanır. Kalojen maddesi kişilerde genellikle 25 yaşının sonrasında azalmaktadır. Kalojenin azalmaya başlamasıyla beraber ise cildinizde parlaklık ve canlılık azalarak yaşlılık belirtileri meydana gelir. Kalojen aşısı yöntemi ise birkaç seans şeklinde uygulanmakta olan yöntemlerin arasındadır. Aşının yapılmasının ardından bir ile iki hafta arasında istenilen sonuçlar alınarak net olarak görülmeye başlanmaktadır.

Dolgu Enjeksiyonu Sayesinde Kırışıklık Tedavisi

Dolgu yöntemi yine botoks gibi uzun süreli kullanılan yöntemlerin içerisinde yer almaktadır. Kırışıklık tedavisi Mersin yöntemlerinin arasında da dolgu yöntemi kullanılabilmektedir. Dolgu yöntemi yapılacağı evrede dolgu olarak hyalüronik asit kullanılmaktadır. Bu maddenin en büyük özellikleri arasında ise; cildin doğal dengesinin korunması yer almaktadır. Hyalüronik asit enjekte edilen bir cilt ise yan etki göstermeden kırışıklık tedavisi gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın yapılması esnasında cildinizde yer alan kırışıklıklar tedavi edilmektedir. Kırışıklıkların ve çizgilerin içi doldurulmaktadır. Yalnız dolgu işleminin 6 ay ara ile yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kırışıklık İçin PRP Tedavisi

PRP gelişen teknoloji ile karşımıza çıkmış olan bir yöntem şeklindedir. Kırışıklık tedavisi Mersin sırasında PRP yöntemi de tercih edilmektedir. Bu yöntemde vücudunuzda alınmakta olan kan, özel olarak geliştirilmiş olan uygulamalardan geçirilir ve kanda yer alan plazma ayrılır. Bu plazma yapılan uygulama sonrasında vücudunuza geri verilmektedir. Bu işleme ise PRP yöntemi denilir. Kişinin kendi kanından elde edilmiş olan plazmalar ise kişinin cildinin daha iyi bir konuma gelmesini sağlar. Bu uygulama sonrasında kırışıklık tedavisi, cildin gençleşmesi ve yara izleri gibi izlerin geçmesi sağlanmaktadır.

Hangi Kırışıklık Tedavi Yöntemi Tercih Edilir?

Kırışıklık tedavileri sırasında tercih edilen yöntem çok önemlidir. Fakat bu yöntemler içerisinden sizin için en uygun olan yöntemi sadece bir uzmandan destek alarak öğrenebilmeniz mümkündür. Kırışıklık tedavileri noktasında tercih edilen yöntemler sizin yaşınıza, cilt tipinize, kırışıklık şeklinize göre değişim gösterebilmektedir. Bu evrede uzmanlar sayesinde kırışıklıklarınıza en iyi etkiyi gösterecek olan yöntemi bulabilmeniz mümkündür.