WhKvM9pQclHP-hM1OH65o-Fld693S5inFzv9frKakWomanlife

MAGAZİNCİLERE TAZMİNAT DAVASI AÇTI


Dava dilekçesi İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunuldu. 

Hadise Açıkgöz, Reza Zarrab ile ilişki yaşadığını öne sürerek kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu, ayrıca onur, şeref ve saygınlığını zedeledikleri iddiasıyla  Bircan Bali, Seren Serengil, Arto lakabıyla tanınan Harutyan Dalga'ya 50 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Dava dilekçesi İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunuldu. 

Davalıların iki yıldır müvekkilinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu ve özel hayatına tecavüz ettiğini dava dilekçesinde anlatan Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, "Türkiye'de bir pop star, her gün şantaj ve tehdide maruz kalmaktadır. 'Skandallar kraliçesi', 'Metres', 'Vergi kaçakçısı' ve daha birçok korkunç sıfat ile basın ve ifade özgürlüğüne ters düşecek yakıştırmalarla anılan müvekkili toplum, elleri cebinde uzaktan izlemektedir. Bu tecavüzün mahkemece durdurulmasını istiyoruz. Davalılar müvekkilin şeref, mesleki kariyeri ve itibarına sistematik bir şekilde saldırıda bulunmuşlardır. Müvekkilin yapmakta olduğu iş nedeniyle çalıştığı kurumlar, iş anlaşmaları, toplum ve ailesi nezdinde sahip olduğu itibar ve saygınlığı zarar gördüğünden 50 bin TL'lik manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

TANIK DİNLETME TALEBİ REDDEDİLDİ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında Orhan Erol Müezzinoğlu ile davalı avukatları hazır bulundu. Mahkeme, davalı tarafın tanık dinletme talebinin reddine ve eksikliklerin giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.