"Obezite" Arama Sonuçları

BAHARI KABUSA ÇEVİREN ALERJİLER

Hassas bireyler ve çocuklar için hayatı kabusa çeviren alerjilerin en sık ortaya çıktığı mevsim olan bahar aylarında dikkat edilmesi gerekenleri İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Özge Faydalıel Balcı açıkladı.

BİR GÜN BOYUNCA UYUMAZSANIZ NELER OLUR?

İnsan sağlığını en çok etkileyen durumlardan biri de uykudur. Bu yüzden az ya da fazla uyku vücudun biyolojik fonksiyonunu olumsuz etkiler.

TÜRKİYE OBOZİTEDE AVRUPA BİRİNCİSİ

Türkiye’de kadınların %40’ı, erkeklerin %25’i obez! “Post-Bariatrik Cerrahi” obezite tedavisine son noktayı koyuyor. Prof. Dr. Alper Çelik: “Obezite en az kanser kadar tehlike saçıyor”

İLİŞKİLER SAĞLIĞINIZI ETKİLİYOR

Sağlık uzmanları ve kamu üyeleri, sosyal ilişkileri yalnızca sahip olması hoş bir şey olarak değil, temel bir insan ihtiyacı olarak görmeye başladılar.

YAĞ ALDIRMAK ARTIK ACILI DEĞİL

Dünya genelinde en fazla yapılmakta olan estetik operasyonlara baktığımız zaman yağ aldırma operasyonunun çok sık şekilde yapıldığı görülmektedir.

OBEZİTE HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Obezite hakkında merak, edilenler, obezite ameliyatı kimler olabilir? Vücut kitle endeksi nasıl hesaplanır? Dr. Ayça Kaya

OKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARDA BESLENME

Acaba çocuğunuzun büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan besinleri ve bunlardan ne miktarda yemesi gerektiğini biliyor musunuz?

MUCİZE DİYETLERDEN UZAK DURUN

Zayıflama diyetlerinde temel ilke, alınan enerjinin sınırlandırılması ile besin öğesi gereksinimlerinin karşılanması

Biyolojik saatinizi keşfedin

Günün 24 saati vücudumuzda bulunan hücrelerin her birinin ayrı çalıştığını biliyoruz…