SAĞLIK

SPOR SALONLARINDA GÖZLE GÖRÜLMEYEN TEHLİKE

Spor salonları, insanların sağlıklı olmak ve formda kalmak istediklerinde gittikleri mekânlardır. Ancak pek çok kişinin birlikte spor yaptığı bu mekânlarda genellikle unutulan bir faktör vardır

HİPOTERMİ (DONARAK ÖLMEK) NEDİR?

Hipotermi olasığına karşın uzmanlar gösterilen bazı belirtiler durumunda acilen sağlık ekiplerine haber verilmesini tavsiye etti.

BU VİRÜS KANSERİ BİTİRECEK

İngiltere’de kanser araştırmasında uçuğa yol açan herpes virüsü, genetiği değiştirilerek hastaya enjekte edildi. RP-2 adı verilen virüsün, kanserli hücreleri kuşatarak patlattığı ve vücuttaki tümörü küçülttüğü tespit edildi.

MUTLU OLMAK İÇİN

Prof.DR Nevzat Tarhan mutlu olmak için yapılması gerekenleri sıraladı.

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL

Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya hocamız, Covid 19'un grip gibi seyretmeye başladığını belirtiyor. Ancak yine de tehlike geçmiş değil, önümüzdeki dönemde yapılması gerekenlerle ilgili bilgi veriyor.

BİR GÜN BOYUNCA UYUMAZSANIZ NELER OLUR?

İnsan sağlığını en çok etkileyen durumlardan biri de uykudur. Bu yüzden az ya da fazla uyku vücudun biyolojik fonksiyonunu olumsuz etkiler.

BU SALGINDAN EN ÇOK ÇOCUKLAR ETKİLENİYOR

Adatıp İstanbul Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Deniz, çocuklarda yaz mevsiminde en sık görülen ve bulaşıcılığı çok yüksek olan el, ayak, ağız hastalığı hakkında ailelere önemli bilgilendirmelerde bulundu.

HANGİ AŞI DAHA ETKİLİ ?

Koronavirüs aşılarının antikor oranlarına göre değişkenlik gösterirken hangi aşının daha etkili olduğu konusunda yorumlar geldi: Biontech mi, Sinovac mı?

AŞI KISIRLIK YAPAR MI?

Prof. Mehmet Ceyhan, koronavirüs aşılarının çeşitli yan etkileri olabileceği yönündeki iddialara yanıt verdi.